top of page

Tinklinis marketingas: MLM verslo pliusai ir minusai

 Jeigu jūs rimtai norite užsiimti tinkliniu marketingu, jums reikia apgalvotai priimti sprendimus, kad niekas jūsų neišvęstų iš pusiausvyros.

Todėl šiame straipsnyje aš noriu aptarti tinklinio marketingo pliusus ir minusus. 

Tinklinio marketingo privalumai

Laisvė

Tai, ko gero, stipriausias privalumas, kurį drąsiai kelčiau į pirmą vietą. Žinoma, kiekvienas šią sąvoką supranta savaip. Bet man asmeniškai ir žmonėms, su kuriais aš bendrauju, laisvė - kai yra pakankamai pinigų, sveikatos ir laiko  sau. 

Visą tai gali jums duoti MLM verslas. Tad jau pradiniame etape paklauskite savęs, kodėl jūs norite užsiimti šiuo verslu? Kokio gyvenimo jūs norite? Ir koncentruokitės į ambicingiausius savo tikslus. 

Mažas pradinis kapitalas

Palyginus su kitais verslais, tinklinis marketingas leidžia pradėti verslą bet kokiam žmogui. Jeigu mes imtume tradicinius verslus, jiems reikalingos didelės lėšos, kurias sau gali leisti tik apie 5 gyventojų procentus. Būtent todėl tinklinė rinkodara - puiki galimybė užsidirbti be didelio startinio kapitalo.

Be to, yra net tokių kompanijų , kurios siūlo įsilieti į verslą nemokamai. Dėl to yra skirtingų nuomonių: vieni mano, kad tai yra gerai, o kitiems atrodo, kad jeigu neinvestuosi į savo verslą, nevertinsi jo ir neatsiduosi jam pilnai. Čia galima prisiminti visiems žinomą posakį: “Pinigai daro pinigus”. Tinkliniame marketinge pinigai gaunami iš prekių apyvartos. Todėl aš vis dėlto siūlyčiau investuoti. Taip atsiranda didesnė motyvacija darbui. 

Kompanija atlieka visus procesus už tave

Kai mes ateiname į tinklinio marketingo kompanija, ji mus išvaduoja nuo didelio galvos skausmo dėl to, kaip reikės dirbti.  Palyginkime tai su įprastu verslu. Kai mes pradedame veiklą, turime pagalvoti apie daugybę uždavinių tokių, kaip:

 • Didelės investicijos;

 • Ilgas atsiperkamumas;

 • Personalo parinkimas;

 • Patalpų paieška;

 • Gamyba;

 • Logistika;

 • Produkcijos sertifikavimas;

 • Kokybės kontrolė;

 • Prekių grąžinimas;

 • Verslo legalumas;

 • Dažni patikrinimai.

Tinklinėje rinkodaroje visais šiais momentais rūpinasi kompanija. Jums tereikia užtikrinti apyvartą.  

Мinimali rizika

Kalbant verslo kalba, vienu iš pagrindiniu tinklinio verslo privalumų yra minimali rizika.

Už visai nedidelės investicijas jūs praeinate tikrą verslo mokyklą: išmokstate praversiančių ne tik versle, bet ir gyvenime įgūdžių, lavinate reikalingas savybes, suprantate, kaip veikia verslas. Ir rezultate gaunate žymiai daugiau negu investavote, sukuriate dar vieną pajamų šaltinį ir tampate laisvi.  

Veiklos automatizavimas

Su interneto atėjimu prieš mus atsiveria tiesiog neįtikėtini verslo kūrimo būdai. Online įrankių dėka mes galime automatizuoti daugybę pasikartojančių procesų. Pavyzdžiui::

 • Klientų paieška;

 • Partnerių paieška;

 • Reikalingos informacijos perdavimas;

 • Pardavimas.

O tai įmanoma ne visuose versluose. 

Kompanija suinteresuota, kad jūs būtumėte sėkmingi

Tinklinėje rinkodaroje kiekvienas narys padeda kitam pakilti karjeros laiptais ir užimti aukštesnę poziciją. Jeigu tai palyginti su klasikinę kompanija, ten bus viskas atvirkščiai - kiekvienas kovoja už vietą po saulę ir darbe kyla didelis stresas.

MLM versle nuo jūsų sėkmės priklauso kitų narių finansinė nauda. Todėl čia jūs gaunate didelę pagalbą, mokymus ir palaikymą. 

Kokybiška produkcija su nuolaida

Tai - tinklinio marketingo pagrindas. Nes jeigu nebus geros produkcijos, nebus ir paties MLM verslo. Tai bus finansinė piramidė. 

Paaiškinsiu, ką aš turiu omeny. Tinklinis marketingas - rekomendacijų verslas. Jo esmė yra paprasta - naudoji produktą pats, gauni rezultatą, rekomenduoji kitiems. Todėl kokybė čia pirmoje vietoje.

Paprastai tinklinio marketingo kompanijų produktai kainuoja brangiau, bet jų kokybė viską atperka. Be to, kompanijos nariai, tapdami partneriais, gauna dideles nuolaidas. Todėl ta didesnė kaina nesijaučia. O gauti kokybiškesnę prekę už gerą kainą visada naudinga.  

Lankstus grafikas ir dalinis užimtumas

Mes jau sakėme, kad šiuolaikinės technologijos labai palengvina tinklinio marketingo verslą. Jums nereikia anksti keltis ir eiti į darbą, jūs neturite įsipareigojimų prieš savo viršininkus.

Svarbiausia jūsų funkcija - komunikuoti. O tai padaryti galima naudojant internetą ir kitas ryšio priemones. Todėl šį verslą labai paprasta derinti su kitomis veiklomis, o pokalbius organizuoti  jums patogiu laiku. 

Asmeninis augimas

Tai, kaip mums sekasi ir ką mes turime gyvenime, priklauso nuo mūsų įsitikinimų. Deja, mokykloje ir universitete mūsų nemokino finansinio raštingumo, sėkmingų santykių paslapčių, vaikų auklėjimo principų. 

Tinklinis marketingas atveria milžiniškas galimybes asmenybės augimui. Įgūdžiai, kuriuos mes gauname kuriant savo verslą, pravers gyvenime apskritai. Jūs augate, uždirbate ir keičiate savo įsitikinimus, o tai reiškia, kad keičiate savo gyvenimą. Tad saviugda - neatsiejama MLM verslo dalis. Ir tai - vienas didžiausių tinklinio marketingo privalumų.
 

Gyvenimo stilius

Tinklinis marketingas suteikia kiekvienam ir kiekvienai galimybę turėti tokį gyvenimo stilių, kokio jis nori. Ir tai pasiekiama net MLM naujokams. Jeigu anksčiau reikėjo burti žmones į susirinkimus, ieškoti kontaktų artimųjų ir pažįstamų tarpe, dabar reikia tik kompiuterio ir interneto.

Jeigu jūsų kompanija gerai save pozicionuoja internete, tai labai padės jums greitai sukurti sėkmingą tinklinio marketingo verslą. 

Galimybė dirbti iš bet kokios vietos, planuoti savo laiką, gyventi, kaip jums patinka - dar vienas neabejotinai naudingas šio verslo pliusas. Tai ypatingai svarbu esant šiuolaikinėms ekonominėms sąlygoms, kai tradicinis darbas kompanijoje negarantuoja tau finansinio stabilumo ir šviesios ateities. COVID 19 pandemija aiškiai parodė, kad pasaulis keičiasi, keičiasi žmonių gyvenimo būdas, darbo principai.

Kuo anksčiau jūs tai suprasite ir persitvarkysite, tuo labiau užtikrinta bus jūsų ateitis.  

 

Taigi, tai buvo pagrindiniai tinklinio marketingo pliusai.

Bet, kaip ir kiekviena veikla, jis turi savo minusų. Pakalbėkime apie juos. 

 

 

Tinklinio marketingo trūkumai

Nors jų yra, bet, kalbant atvirai, jie negali prilygti tiems privalumams, kuriuos šis verslas suteikia žmonėms. Gauname mes tikrai daug!

 

Kompanija jums nepriklauso

Iš esmės, tai didžiausias MLM verslo trūkumas. Visi kiti minusai lengvai įveikiami, bet šis, deja, ne. 

Kodėl tas faktas, kad kompanija jums nepriklauso, yra nepalankus? Nes jūs nesate apsidraudę nuo to, kad kompanija nepakeis savo, pavyzdžiui, skatinimo arba išmokų mokėjimo plano. Arba nesugalvos leisti naują produkciją, išimti iš prekybos jūsų ir klientų pamėgo produkto. 

Todėl reikia atidžiai rinktis MLM kompaniją. 

Ir dar vienas patarimas - fokusuokitės ne ties produkcijos kokybės, o ties santykių su savo komanda. Jeigu jie bus tvirti, tuomet kažkam einant ne taip, jūs liksite su savo žmonėmis ir toliau visi kartu spręsite, kaip geriau pasielgti tam tikroje situacijoje. 

Negatyvus aplinkinių požiūris

Aplinka - labai svarbi MLM verslininkui. Jeigu jūsų nepalaiko, pradeda atkalbinėti, jūsų motyvacija krenta.

 

Laime, kad, kaip aš sakiau, internetas siūlo dideles papildomas galimybes ieškoti naujų partnerių į jūsų verslą. Jo dėka jūs kontaktuojate su tais, kuriems įdomu tai, ką jūs darote ir siūlote. 

Šiandien nuotolinis verslas populiarus kaip niekada. Ir jis tik populiarės. Pagalvokite apie tai, kiek tūkstančių žmonių ieško galimybės, kurią jūs galite pasiūlyti. 

Nesąžiningas sponsorius

 

Deja, kartais pasitaiko ir nesąžiningumo iš sponsoriaus pusės atveju. Tai gali stabdyti naujoko tobulėjimo procesą. Kaip mes žinome, tinklinis marketingas - abipusės pagalbos verslas. Ir pagalbą jūs visų pirmą gaunate iš to žmogaus, kuris jūs atvedė. Būtent jis pirmas turi perteikti jums visą darbo algoritmą. 

Todėl čia, kaip ir su kompanijos pasirinkimu, galioja patarimas rinktis sponsorių atidžiai. Paklauskite:

 • Kaip jūs dirbsite

 • Ką jums reikės daryti

 • Kuo jis jums padės

Pabendraukite su juo partneriais ir aukščiau esančiais sponsoriais. Tai svarbu, nes tinklinėje rinkodaroje apie 50 proc. sėkmės lemia komandos palaikymas. 

 

Tai - verslas

Didžioji ateinančių į MLM verslą žmonių dalis yra samdomi darbuotojai, kurie automatiškai dirba pagal savo darbo taisykles. Bet tinklinė rinkodara - tai verslas. Ir čia galioja būtent verslo taisyklės. Jūs gaunate pinigus ne už atidirbtas valandas, o už rezultatą. 

Reikia suprasti, kad pinigai gali ateiti ne iš karto. Pradžioje jūs mokotės. Bet palyginus su 5 aukštosios mokyklos studijų metais, šis mokymasis vyksta žymiai greičiau. 

Sudarykite su savo partneriais aiškų verslo planą. Aprašykite savo veiksmus. Tuomet jūs turėsite konkretų paveikslą, o ne gyvensite iliuzijomis.  

Individualios veiklos registravimas

Iš tiesų, tai ne minusas, o pliusas, nes jūs mokate mokesčius ir užtikrinate sau socialines garantijas. Jūs tampate individualiu verslininku. 

Sunkumas yra tik pirmame etape, kai pajamos dar nėra didelės, o mokėti jau reikia. Bet čia atsiranda ir papildoma motyvacija uždirbti greičiau ir daugiau. O kai pamatai pirmus rezultatus, motyvacija didėja ir jūs lengvai sumokate visus mokesčius. 

 

Apibendrinant, galima pasakyti, kad privalumų tinkliniame marketinge žymiai daugiau negu trūkumų. Ir jie visiškai nublanksta prieš jūsų didelius tikslus pasiekti gyvenime kažko reikšmingo. 

O jeigu jūs nusprendėte tiesiog truputi papildomai užsidirbti, tai MLM verslo minusai iš esmės jūsų net nepalies. Viskas priklauso nuo jūsų sprendimo ir pasiryžimo. Jeigu jūs norite laisvės, kaip ir aš, tinklinis marketingas - idealus įrankis tai gauti. 

Veikite, ir jums viskas pavyks.

bottom of page